Nasza oferta

Odbiornik morski GARMIN 300i AIS

cena:
3 739,00 zł

Odbiornik morski VHF 300 AIS firmy Garmin zapewnia komunikację radiową i transmisję o mocy 1 lub 25 W oraz obsługę wielu stacji, zapewniając elastyczność i wygodę konieczne dla bezpiecznej nawigacji i komunikacji na otwartych wodach. Model VHF 300 AIS jest standardowo wyposażony w dwukierunkowy system nagłaśniający i jest zgodny z sieciami NMEA 0183 i NMEA 2000 w celu zapewnienia większej funkcjonalności. Ponadto urządzenie VHF 300 AIS korzysta z systemu automatycznej identyfikacji AIS pomagającej w identyfikacji innych dużych statków na morzu i uniknięcie kolizji z nimi.

Komunikuj się bez problemów

Odbiornik morski VHF 300 AIS jest wyposażony w dwukierunkowy system nagłaśniający o mocy 30 W do komunikacji z innymi łodziami i marynarzami pokładowymi. Ponadto urządzenie VHF 300 AIS jest wyposażone w opatentowaną (oczekuje na zatwierdzenie) funkcję poczty głosowej, która pozwala nagrać 15-sekundową wiadomość i dostarczyć ją do dowolnego radia z obsługą cyfrowego wywołania selektywnego (DSC). Urządzenie daje także możliwość odtworzenia ostatnich 90 sekund dowolnej przychodzącej transmisji głosowej za jednym naciśnięciem przycisku.

Zrób rozpoznanie otoczenia

Urządzenie VHF 300 AIS dostarcza szczegółowych danych dotyczących otoczenia, niezależnie od widoczności. Użytkownik dostaje do dyspozycji informacje umożliwiające identyfikację statków, określenie pozycji, kursu i prędkości jednostek pływających wyposażonych w system AIS i znajdujących się w zasięgu. Dodatkowo urządzenie VHF 300 AIS odbiera jednocześnie sygnały klasy A i B, dzięki czemu nie umkną żadne ważne informacje.

Miej pełną kontrolę

Obsługa odbiornika VHF 300 AIS przebiega za pośrednictwem dołączonego mikrofonu GHS 10, który umożliwia zdalne sterowanie radiem. Urządzenie GHS 10 jest wyposażone w wyraźny 2-calowy (5,08 cm) wyświetlacz LCD, dedykowany przycisk obrotowy do wykonywania najczęstszych zadań oraz trzy klawisze funkcyjne umożliwiające dynamiczną kontrolę. Urządzenie VHF 300 AIS wykorzystuje dołączony 4-calowy (10,16 cm) aktywny głośnik z pokrętłem głośności, wbudowany głośnik urządzenia GHS 10 lub opcjonalny głośnik pasywny innej firmy. Alternatywnie do systemu komunikacji można podłączyć do 3 opcjonalnych urządzeń bezprzewodowych serii GHS 20 lub GHS 20i, co zapewni możliwość poruszania się po łodzi bez tracenia kontaktu.¹

Oszczędność miejsca

Niewielkie rozmiary czarnej skrzynki pozwalają na montaż urządzenia VHF 300 AIS w dowolnym miejscu. Dzięki obsłudze wielu stacji istnieje możliwość dołączenia do systemu komunikacji łodzi przewodowych mikrofonów GHS 10, bez konieczności dołączania istniejących odbiorników. Jeśli na pokładzie dostępnych jest wiele stacji, system może także spełniać rolę pokładowego interkomu.

Bezpieczeństwo na morzu

Urządzenie VHF 300 AIS firmy Garmin zapewnia pełną obsługę ostrzeżeń pogodowych NOAA i jest wyposażone w funkcję cyfrowego wywołania selektywnego (ang. Digital Selective Calling, DSC) klasy D za pomocą interfejsu NMEA 0183 lub NMEA 2000. W razie kłopotów system DSC umożliwia wysłanie sygnału wzywania pomocy za naciśnięciem jednego przycisku. A jeśli jednostka jest już wyposażona w zgodny ploter nawigacyjny GPS, dostępna jest również funkcja nadawania sygnału S.O.S. oraz cyfrowej transmisji pozycji jednostki. Urządzenie VHF 300 AIS oferuje również funkcję śledzenia pozycji, która umożliwia lokalizację i śledzenie pozycji maksymalnie trzech jednostek pływających znajdujących się w pobliżu.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone dla pontonik.pl. Projekt i wykonanie: DG-COM