Nasza oferta

GPSMAP® 1020

cena:
9 100,00 zł

Wielofunkcyjny, dostosowany ploter nawigacyjny z wyświetlaczem o przekątnej 10 cali przeznaczony dla miłośników pływania rekreacyjnego, żeglowania i wędkarstwa

 • Kolorowy wyświetlacz SVGA o przekątnej 10 cali z dostosowanym sterowaniem
 • Fabrycznie załadowana mapa bazowa całego świata
 • Bardzo czuły wewnętrzny odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz
 • Zgodność z mapami LakeVü™ HD Ultra, BlueChart® g2 i BlueChart g2 Vision®
 • Obsługa wszystkich radarów morskich firmy Garmin

Dostosowany ploter nawigacyjny GPSMAP 1020 z kolorowym wyświetlaczem o przekątnej 10 cali jest wyposażony w fabrycznie załadowaną mapę bazową całego świata. Wbudowany odbiornik GPS/GLONASS 10 Hz aktualizuje pozycję i kierunek podróży 10 razy na sekundę.

Ploter nawigacyjny GPSMAP 1020 zapewnia obsługę standardu NMEA 2000® umożliwiającą korzystanie z autopilota, dostarcza dane z silnika, dane radaru pogodowego SiriusXM® i inne informacje, a także jest zgodny z przetwornikiem LakeVü HD Ultra oraz mapami BlueChart g2 i BlueChart g2 Vision. Urządzenie obsługuje również wszystkie radary morskie firmy Garmin.

Urządzenie oferuje dodatkowe funkcje dzięki możliwości nawiązania bezprzewodowego połączenia z cyfrowymi urządzeniami przenośnymi firmy Apple® wyposażonymi w aplikację BlueChart® Mobile. Ploter nawigacyjny jest wyposażony w 2 gniazda kart SD™, które zapewniają pamięć o pojemności liczonej w gigabajtach. Urządzenie można zamontować przy użyciu uchwytu płaskiego lub pałąkowego albo zastosować montaż wpuszczany.

Tworzenie sieci

Ploter nawigacyjny GPSMAP 1020xs oferuje wybrane funkcje sieciowe, które umożliwiają korzystanie z różnych funkcji innym zgodnym urządzeniom GPSMAP, takim jak radary, sonary GCV 10 DownVü i SideVü, a także obsługę map i danych użytkownika (np. punktów, tras czy śladów).

Specjalne funkcje żeglarskie

Obsługa funkcji żeglarskich takich, jak layline, ulepszona róża wiatrów, linie kierunku i kursu nad dnem, a także pól z danymi wiatru rzeczywistego.

Udoskonalona nawigacja automatyczna

Wystarczy podać lokalizację, do której chcemy się udać, a opatentowana funkcja automatycznej nawigacji Auto Guidance firmy Garmin natychmiast przeszuka odpowiednie mapy w celu wyznaczenia na wyświetlaczu bezpiecznej wirtualnej drogi z ominięciem niskich mostków, płycizn i innych przeszkód na trasie.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest udoskonalona wersja 2.0, która oferuje jeszcze więcej funkcji i możliwości. Można dostosować obliczoną ścieżkę wyznaczoną przez funkcję nawigacji automatycznej, umieszczając punkty pośrednie na planowanych postojach lub w punktach orientacyjnych na żądanej trasie. Na obliczonej trasie można łatwo przeglądać niebezpieczne punkty. Ponadto po włączeniu zgodnego autopilota firmy Garmin można podążać trasą wyznaczoną przez funkcję Auto Guidance – automatycznie. Innym usprawnieniem, w które wyposażono wersję 2.0, jest funkcja obliczania czasu przybycia do dowolnego miejsca na trasie (doskonała przy planowaniu czasu przyjazdu tak, aby dostosować go do godzin otwierania mostów i innych zdarzeń, w przypadku których istotny jest czas). Ponadto trasy wyznaczone przez funkcję nawigacji automatycznej można teraz zapisywać pod kątem przyszłej nawigacji, tworząc ich kopie zapasowe na karcie SD™ za pomocą map kartograficznych BlueChart® g2 Vision®.

Przesyłanie punktów GPX

Punkty, ślady i często pokonywane trasy przechowywane w innym produkcie GPS lub urządzeniu nawigacyjnym firmy Garmin można teraz nadzwyczaj łatwo przesłać do nowego plotera nawigacyjnego firmy Garmin za pomocą standardowego w branży formatu GPX. GPX to otwarty, standardowy format umożliwiający wymianę danych GPS między różnymi platformami i aplikacjami. Dzięki łatwej w użyciu technologii interfejsów firma Garmin uwzględnia każdy punkt trasy i zapewnia jeszcze dogodniejszą formę wymiany.

Przetwornik Panoptix™ Down

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką w dół zapewnia trzy pomocne widoki umożliwiające obserwowanie w czasie rzeczywistym pływających pod łodzią ryb i przynęty. Pozwala nawet zobaczyć ryby w wybranym słupie wody w widoku 3-D — od dna do powierzchni wody. Nawet nie będąc w ruchu, można oglądać trójwymiarowy obraz tego, co znajduje się pod kadłubem.

LIVEVÜ Down

Zapewnia wyświetlany w czasie rzeczywistym ruchomy obraz sonarowy tego, co znajduje się pod kadłubem. Na tym ekranie ruch echa wrzucanej przynęty jest oznaczony na fioletowo, a dane historii sonaru są widoczne po lewej stronie.

REALVÜ 3D Down

Wykonuje skanowanie obszaru pod łodzią: od przodu do tyłu i od jednej burty do drugiej. Na tym ekranie widać skupione w ławicy ryby na tle tylnej powierzchni pionowej ściany, po prawej stronie burty, na głębokości ok. 10,7 m (35 stóp).

REALVÜ 3D Historical

Przewija ekran danych zgodnie z ruchem łodzi, pokazując archiwalne dane przeszukanych słupów wody, sięgających od dna do powierzchni wody, oraz wszystkie znalezione w nich ryby. Na tym ekranie widać łódź przepływającą nad rowem oraz ławicę ryb na głębokości 9,1–12,2 m (30–40 stóp).

Przetwornik Panoptix Forward

Jeden przetwornik Panoptix z wiązką do przodu zapewnia dwa doskonałe widoki nawet wtedy, gdy łódź się nie porusza. Pozwala on w czasie rzeczywistym obserwować dno oraz ryby i przynęty znajdujące się w słupie wody przed łodzią. Widać nawet przynętę podczas wciągania jej na pokład. Urządzenie zapewnia też trójwymiarowy obraz ryb i obiektów znajdujących się przed łodzią.

LIVEVÜ Forward

Obraz jest aktualizowany jednym sygnałem, co pozwala uzyskać bieżące, ruchome obrazy obiektów znajdujących się w wodzie. Na tym ekranie widać, jak duży cel (nurek) zbliża się do łodzi.

REALVÜ 3D Forward

Cyfrowo skanuje obszar przed łodzią i zapewnia skierowany do przodu trójwymiarowy obraz dna oraz obiektów i ryb. Na ekranie widać ryby na głębokości ok. 3 m (10 stóp) oraz zarys dna na głębokości 6,1 m (20 stóp).

Własności fizyczne i działanie

Wymiary fizyczne 35,9 x 23,6 x 7,5 cm
Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. 21,1 x 15,8 cm, przekątna 26,4 cm
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 800 x 600 pikseli
Typ wyświetlacza Wyświetlacz SVGA
Masa 2,1 kg
Klasa wodoszczelności IPX7
Antena Internal with external connection
Kompatybilność z NMEA 2000®
Zgodność z NMEA 0183
Zgodność z Weather & Radio w USA i Kanadzie
Pobór energii

Max power usage at 10 Vdc: 20 W

Typical current draw at 12 Vdc: 1.7 A

Max current draw at 12 Vdc: 3.8 A

Sposoby montażu Bail, flat or flush
Porty Garmin Marine Network™ 1

Mapy i pamięć

Fabrycznie załadowane mapy None
Obsługa kart danych 2 SD™ cards
Waypoints 5,000
Trasy 100
Wykres śladu 50 000 punktów, 50 zapisanych tras

Funkcje plotera nawigacyjnego

Zgodność z radarem Garmin
Zgodność z sonarem Garmin Yes (with GCV™ black box, sold separately)
Obsługa AIS (śledzenie pozycji docelowego statku)
Obsługa DSC (wyświetlanie pozycji z radia VHF z obsługą DSC)
Tabele pływów
Kompatybilność z Garmin Meteor Audio System
Supports Fusion-Link compatible marine radios
Zgodność z sonarem GCV™ Black Box
Kompatybilność z BlueChart® Mobile (planowanie)
Kompatybilność z Garmin Helm

Funkcje i dane techniczne sonaru

DownVü™ Yes (with GCV™ black box, sold separately)
SideVü™ Yes (with GCV™ black box, sold separately)

Połączenia

Porty wejścia NMEA 0183 2
Porty wyjścia NMEA 0183 2
Porty wejścia video None
Porty wyjścia video None
Łączność bezprzewodowa

W pudełku:

 • Urządzenie GPSMAP 1020 z mapą bazową całego świata
 • Przewód zasilający/do przesyłu danych
 • Uchwyt pałąkowy
 • Uchwyt do montażu wpuszczanego
 • Osłona ochronna
 • Dokumentacja


Wszelkie prawa zastrzeżone dla pontonik.pl. Projekt i wykonanie: DG-COM